درباره ما


گروه بازیهای سبز


جنبش راه سبز امید که راه نجات ایران است بر خلاف تبلیغات مسموم بدخواهان نه تنها حرکتی وابسته به بیگانه نیست بلکه روندی است که از بطن جامعه شکل گرفته و قصد دارد با احیاء روح قانونگرایی، آزادی و عدالت در چارچوب مردم سالاری دینی ایرانی آباد و پیشرفته که لایق هر ایرانی است به ارمغان آورد. از آنجا که هنر زبانی است گویا در خدمت اهداف والای انسانی و قدرت اصلی جنبش جوان ما نیز در پشتوانه عظیم مردمی از آن است در روزهای پس از انتخابات جوانان هنرمند این مرز و بوم با دلی پر امید و با اراده ای افزونتر از قبل وارد عرصه مبارزه شدند و آثاری ستودنی را خلق کردند.
ما نیز با همین هدف به صحنه آمدیم، به ندای مردی از سلاله پاک سادات که با دم مسیحایی خود ایران ما را از نو زنده کرد، نیک میدانیم در چه راهی قدم گذاشته ایم و بعنوان قطره ای از دریای خروشان ملت آگاهانه و مسئولانه وارد این کارزار سترگ شده ایم، و صد البته همانطور که مهندس میر حسین موسوی بارها تاکید کرده است میزان ما قانون اساسی است و افراطی گری در مسیر سبز ما جایی ندارد؛ و ما نیز با این پیش فرضها فعالیت میکنیم.

ما چه‌كار مي‌كنيم؟

گروه بازیهای سبز افتخار دارد در کنار سایر دوستان فعال، یکی از اعضاء زنجیره گسترده شبکه اجتماعی باشد. ما در این گروه طیف وسیعی از محصولات را ارائه خواهیم کرد. البته این محصولات عموماً در رده فن آوری دیجیتالی هستند، همانطور که از نام گروه بر می آید اولویت اصلی ما عرضه تفریحات دیجیتالی در راستای اهداف جنبش سبز است، اما علاوه بر انواع بازیها، محصولات متنوع دیگری مانند نمایشگاه های مجازی سه بعدی، تصاویر و تمها و محافظهای صفحه موبایل، محافظ صفحه نمایش، قطعات انیمیشن دو بعدی و سه بعدی، لوگوها و پوسترهای دو بعدی و سه بعدی، کلیپهای تاثیرگذار، جلوه های ویژه، برنامه های شبیه سازی، برنامه های تبلیغی، آموزشی و اطلاع رسانی رایانه ای، وب و موبایل، آیکونها و اشاره گرهای ماوس، تم ویندوز و بسیاری موارد دیگر ارائه خواهد شد.

در یک کلام گروه بازیهای سبز هر آنچه در قالب یک محصول دیجیتالی بگنجد را جزء اهداف خود میداند و آن را بعنوان یک ایده بالقوه در نظر میگیرد.
معرفی کلی محصولات
نمایشگاه‌های سه‌بعدی

گرافیک سه‌بعدی قابلیت شبیه‌سازی انواع صحنه‌های واقعی را به کاربران می‌دهد به گونه‌ای که امکان ساخت هر صحنه دنیای واقعی در یک محیط مجازی وجود دارد. از جمله این محیط‌ها یک نمایشگاه یا موزه است که می‌تواند آثار هنری، تصاویر و یا حتی کلیپ‌های ساخته شده توسط فعالان جنبش را در بر بگیرد. کاربران این نمایشگاه‌ها می‌توانند پس از دانلود فایل‌های مربوطه، برنامه را اجرا کرده و در محیط نمایشگاه حرکت کنند. نسخه‌های مختلفی از این نمایشگاه‌ها عرضه خواهد شد که در هر یک از آنها بخشی از واقعیات جنبش سبز و حرکت‌های عظیم مردمی به نمایش در خواهد آمد.

محصولات وب

با توجه به کاربر فراوان اینترنت در اطلاع‌رسانی و مراجعه جمع قابل توجهی از مردم و بویژه جوانان به این رسانه، تلاش می‌شود به موازات سایر محصولات، در بخش وب نیز آثار فاخری عرضه گردد. به گونه‌ای که کاربران بتوانند صرفاً با مراجعه به آدرس گروه در وب بطور مستقیم (و بدون احتیاج به دانلود فایل) از محصولات استفاده نمایند؛ از جمله این محصولات می‌توان به بازی‌های فلش، نمایشگاه‌های سه‌بعدی و دوبعدی مخصوص وب، آثار تبلیغی و انیمیش‌های کوتاه فلش اشاره کرد.

پشتیبانی از چند زبان

از آغازین روزهای بعد از انتخابات و از همان هنگام که جوانان غیور ایرانی برای دفاع از حقوق خود در خیابان‌ها حاضر شدند و مورد انواع صدمات قرار گرفتند چشمان نظاره‌گر و بیدار میلیون‌ها انسان آزاده در سراسر جهان شاهد شهامت و شجاعت ایران عزیز ما بود. لحظه تاسف‌بار و فراموش‌نشدنی جان‌سپردن ندا آنچنان سریع در رسانه‌های جهان بازتاب داشت که او را به نماد مظلومیت و حقانیت حرکت سبز مردم ایران تبدیل کرد. «گروه بازیهای سبز» نیز بعنوان عضو کوچکی از زنجیره بزرگ راه سبز امید با درنظر گرفتن اهمیت افکار عمومی جهانی و توجه به مخاطبان غیرفارسی‌زبان تلاش می‌کند محصولات متنوع خود را تا حد امکان برای کاربران وب در تمام دنیا قابل استفاده سازد. بر همین اساس نرم‌افزارها و محصولات ما علاوه بر زبان فارسی، زبان انگلیسی را نیز پوشش خواهد داد (در نسخه های مجزا) و در آینده نزدیک سایر زبان‌های رایج بین‌المللی به این مجموعه اضافه خواهد شد. از همین جا از کلیه عزیزانی که به زبانهای گوناگون تسلط دارند جهت تسریع در فرآیند بین‌المللی‌سازی محصولات دعوت به همکاری می‌نماییم.

پیش‌نمایش محصولات

قبل از ارائه نهایی محصولات، خلاصه‌ای از وضعیت محصول و نحوه پیشرفت آن به همراه تصاویر و یا احیاناً قطعات فیلم از مراحل ساخت آن در سایت قرار می‌گیرد تا کاربران پیشاپیش با محصولات جدید گروه آشنا شوند، به این ترتیب ضمن تشویق کاربران برای انجام بازدیدهای بعدی نظرات ارزشمند آنها نیز پیش از عرضه نهایی محصول دریافت شده و در محصولات در حال ساخت اعمال می‌شود تا اثر نهایی مطابق نظر و سلیقه کاربران گرامی عرضه شود.
درجه بندی محصولات

از آنجا که گروه بازیهای سبز قصد دارد در تمامی زمینه‌های مرتبط با گرافیک دیجتالی فعالیت کند و این روزها سیستم‌های مختلفی قابلیت اجرای برنامه های گرافیکی را دارند تلاش ما بر این است که حتی الامکان نسخه های گوناگونی از برنامه‌ها را برای اجرا روی سیستم‌های مختلف ارائه کنیم. بعنوان مثال در مورد برنامه‌ها و بازی‌های تلفن همراه طبقه‌بندی برای گوشی‌های گوناگون صورت می‌گیرد، در این مورد نوع و مدل گوشی که می‌تواند تعیین‌کننده قابلیت‌های گوشی و در نتیجه کیفیت اجرای بازی یا برنامه باشد، به همین جهت تلاش می‌شود کلیه محصولات در چندین نسخه ارائه شوند تا کلیه کاربران گرامی بتوانند با توجه به سیستم مورد استفاده خود بهترین انتخاب را داشته باشند. بعنوان مثال بازی‌ها و برنامه‌های موبایل با دو نوع وضوح مختلف 176x208 و   240x320 پیکسل عرضه می‌گردد و هر کاربر بر حسب نوع گوشی خود نسخه مناسب را دریافت و اجرا می‌کند.

از سوی دیگر با توجه به سرعت پایین اینترنت در بیشتر مناطق، سعی می‌شود کلیه برنامه‌ها دارای کمترین حجم ممکن باشند تا دریافت آنها برای کاربران گرامی ساده باشد. بر همین اساس نیز برنامه‌های بزرگتر در چند نسخه با حجم‌ها و کیفیت‌های مختلف ارائه خواهند شد تا کاربرانی که امکان دریافت فایل‌های بزرگ را ندارند هم بتوانند از نسخه‌های ساده‌تر برنامه‌ها استفاده کنند.